نورافشاني نورافشاني .

نورافشاني

شد كودك: از زندگي جنيني تا پياده روي ، ديدگاهي تركيبي و چند رشته اي

شد كودك: از زندگي جنيني تا پياده روي ، ديدگاهي تركيبي و چند رشته اي از دانش فعلي در مورد رشد نوزاد را ارائه مي دهد . اين كليه جنبه هاي آن - حسي ، رواني- حركتي ، شناختي ، احساسي و اجتماعي - را به تفصيل بيان مي كند و آنها را در چارچوب نظريه هاي اصلي خود كه در زمينه كودكي اوليه و اقدامات باليني فعلي اعمال مي شوند ، در نظر مي گيرد .از دهه پنجاه و با آگاهي از رنجهايي كه نوزادان در طول جنگ متحمل شده اند ، آگاهي از عملكرد رواني ما در اولين سنين زندگي موضوع تعميق دائمي بوده است. از طريق مشاهده روانشناختي و علمي جنين ، نوزاد و سپس كودك خردسال ، اين بنيان هاي روان است كه ما براي رونمايي از آن تلاش مي كنيم. بنابراين اين يك رشته دائماً در حال تحول ، پويا و تعاملي است كه برنارد گولس و ماري رز مورو از طريق رويكردهاي مختلف: روانكاوي ، فرامرزي و بيولوژيكي ، پيشنهاد مي كنند كه در اينجا كشف كنيم. اين كار جمعي به ما اين امكان را مي دهد تا ضمن رعايت اصول بنيادي اصلي فرد ، نفوذ كنيم درهم تنيدگي مسائل اجتماعي كه از نزديك با آن مرتبط هستند. بنابراين او ما را دعوت مي كند تا كشف كنيم كه با استفاده از اين فرايندها ، بيشتر نوزادان موفق مي شوند سازوكارهايي پيچيده مانند مكانيزم هايي را كه او را به سمت ذهني گرايي ، ذهني سازي و پايه هاي ارتباطي سوق مي دهند ، تنظيم كنند.
اين كار براساس برنامه DU در آسيب شناسي رواني كودك در Paris-13 (ايجاد شده توسط S. Lebovici) و براساس DU در روانپزشكي كودك در Paris-5 (ايجاد شده توسط M. Soulé) است. اين تحقيق در حال انجام در مورد جنين و ديدگاه هاي نظري و باليني برنامه تحقيقاتي PILE (برنامه بين المللي زبان كودكانه ، به كارگرداني بي. گولس در نكر) در مورد ساخت و ظهور گفتار در كودك را در نظر مي گيرد.
نوشته شده توسط يك تيم چند رشته اي ، دانش از تخصص هاي مختلف در اوايل كودكي را گرد هم مي آورد و اتحادي بين كمك هاي پژوهشي اخير و كاربردهاي باليني آنها را ارائه مي دهد.(تئوري ، تحقيق و باليني). در چهار بخش ، اين كتاب توسعه مي يابد:يمار در مسير مراقبت وي پشتيباني مي كند. وي در همكاري نزديك با پزشكان و متخصص بيهوشي پرستار ، به طور انحصاري مجموعه اي از اقدامات و فعاليت هاي مربوط به اتاق عمل را ارائه مي دهد.
براي تبديل شدن به IBODE ، دو مسير دسترسي براي پرستار داراي گواهينامه دولتي امكان پذير است:
• آزمون ورودي (آزمون صلاحيت كتبي و آزمون پذيرش شفاهي).
• دسترسي از طريق اعتبار سنجي تجربه قبلي (VAE).
اين اثر كه تحت حمايت انجمن معلمان و مدارس پرستاران اتاق عمل (AEEIBO) تصور و نوشته شده است ،
Deviancy: روانشناسي متفاوت بودن در مورد تأثيرات انحراف بر رفتار بحث مي كند. اين كتاب تأثير انحراف في نفسه را توصيف مي كند ، و هيچ اشاره اي به ويژگي خاص انحرافي ندارد. نويسندگان روش هايي را كه در اين مطالعه استفاده كرده اند و همچنين برخي بررسي هاي انجام شده براي اطمينان از صحت را توضيح داده اند. منحرفين به دليل ترس از طرد شدن ترجيح مي دهند با هم نوع خود معاشرت كنند و تمايل داشتند كه انحراف خود را فاش نكنند. نويسندگان همچنين درباره نحوه واكنش و رفتار انحرافي و غير انحرافي با يكديگر و ميزان پرخاشگري كه در صورت تعيين "خطا" به يكي از اعضاي هر دو گروه نشان داده خواهد شد. آنها همچنين خاطر نشان مي كنند كه 1) افراد غير منحرف ، انحرافات را براي مجازات انتخاب مي كنند اما نه براي پاداش و 2) منحرف افراد ديگري مانند آنها را براي پاداش انتخاب مي كنند اما براي مجازات انتخاب نمي كنند. نويسندگان همچنين نشان مي دهند كه در مورد تغيير نگرش ، منحرفين از اين جنبه با غير منحرف تفاوت ندارند. آنها همچنين يافته هاي ديگري مانند انطباق (انحراف در مقايسه با غير انحراف كمتر مطابقت دارند) ، تغيير نگرش (بدون تأثير) و انطباق (بستگي به شرايط دارد) را گزارش مي دهند. متن مي تواند براي روانشناسان ، مشاوران ، مربيان ، وزرا و مددكاران اجتماعي مفيد باشد.
مربوط به حرفه IBODE ، راهنماي آمادگي اساسي براي هر پرستاري است كه مايل به دريافت ديپلم دولتي پرستار اتاق عمل است ، چه از طريق آزمون رقابتي و چه از طريق VAE.
- مباني تحقيق (چگونه مي توان دانست كودك به چه چيزي فكر مي كند؟ براي ارزيابي رشد نوزاد).
- بيدار شدن از حواس و بدن (يادگيري و حافظه ، بويايي ، مهارت هاي موسيقي ، رشد روان حركتي ، حالات هوشياري) ؛
- ارتباطات و شناخت اجتماعي (ارتباط والدين و نوزاد ، رشد زبان ، نظريه هاي ذهن ، تخصص نيمكره اي) ؛
- درمان زودرس (آسيب پذيري هاي خاص ، مصرف خوراكي خوراكي ، پوكي استخوان ، فعل و انفعالات مادر و كودك ، بينايي ، معاينه برازلتون).


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۵:۵۸:۰۴ توسط:ناصر جابايي موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :